Stadion Widzewa Łódź

W dniu 10.07.2008, została ogłoszona budowa nowego stadionu. Projekt nowego stadionu, przewiduje budowę w pełni zadaszonego obiektu, na 19100 osób, w tym ponad 3700 miejsc na trybunie A. Na terenie obiektu planowany jest stadion piłkarski z podgrzewaną murawą, umożliwiający także organizację widowisk oraz dodatkowe boisko treningowe z nawierzchnią trawiastą.

Rozbudowie stadionu towarzyszyć będzie powstanie zaplecza sportowego oraz infrastruktury biznesowej (baza hotelowa, biurowa i usługowa). Projekt zakłada dostęp komunikacyjny do stadionu ze wszystkich stron, powstanie parkingu i przejścia dla pieszych oraz łatwy dostęp do trybun.

Stadion Widzewa ŁódźKoszt inwestycji według obecnych cen szacowany jest na ok. 100 mln zł, z czego większość ma być sfinansowana z kredytu bankowego, zaś pozostała część ze środków pozyskanych przez spółkę i jej akcjonariuszy. Zbieraniem i zarządzaniem funduszami na tę inwestycję będzie zajmować się Fundacja Widzewa Łódź „Gra o przyszłość”.

  • pojemność – 10 500 (wszystkie siedzące)
  • zadaszenie – 1 192 miejsc (w tym 266 miejsc jako trybuna prasowa)
  • oświetlenie – 2000 luksów (od meczu z GKS Bełchatów w sezonie 2007/2008 )
  • wymiary boiska – 106 x 70 m
  • trybuny:
  • trybuna główna A (sektory A1 – A5 – trybuna zadaszona):1 192
Sektor A1: liczba miejsc: 230
Sektory A2 – A5: liczba miejsc: 962
Sektory A6 – A8: liczba miejsc: 887
  • Trybuna B (sektory B1 – B10 – trybuna za bramką od strony północnej, tzw. Niciarka):
Sektory B1 – B9: liczba miejsc 2183
Sektor B10 (dla kibiców drużyny przyjezdnej): liczba miejsc: 800
  • Trybuna C (sektory C1 – C9, tzw. Prosta):
Sektory C1 – C9: liczba miejsc: 3719
  • trybuna D (sektory D1 – D6 – trybuna za bramką od strony południowej, popularny Zegar lub Młyn ): 1719
  • inne – podgrzewana murawa

Oprócz boiska głównego na obiektach Klubu znajduje się także boczne boisko treningowe (w czasie ostatniego remontu w 2007 roku, położono nową murawę oraz zainstalowano system do jej nawadniania).

kibiceWraz z upływem czasu pojawiają się coraz nowsze koncepcje budowy nowego stadionu dla Widzewa. Początkowo zakładano, iż obiekt pomieści 15 000 ludzi, następnie, że będzie to liczba mocno kojarząca się z datą założenia klubu jakim jest rok 1910. Dlatego też zaplanowano budowę stadionu na 19100 widzów.

Obecnie właściciel Widzewa, pan Sylwester Cacek planuje budowę stadionu typowo piłkarskiego, który mógłby pomieścić od 32 000 do 37 000. Stadion ma być częścią wielkiej „strefy kibica” na której ma się znaleźć m.in. Centrum Handlowe i Muzeum Historii Klubu . Ta inwestycja ma być nowatorskim przedsięwzięciem jak na Polskie warunki, ponieważ stadion ma być budowany wyłącznie ze środków własnych. (wszystkie inne tak duże stadiony są budowane ze środków miejskich)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polskie stadiony i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>